Hory doly Počepice 2022

 

Report po akci Pochod Hory doly Počepice
Tak je #Horydolypocepice2022 za námi Svalnaté rameno. Počasí bylo přesně podle našich představ, takže bylo „tak akorát“ – hezky, bez přeháněk, příjemně teplo, ale zase ne vedro. Kdo si vzpomene na počasí v pátek před a v neděli po pochodu, tak ví, že jsme měli fakt kliku. Proto nás trochu mrzí, že rekord v počtu účastníků překonán nebyl. Asi se ten koronavirový gaučink zažil víc, než jsme si mysleli.

Ale ti, kdo dorazili, ti si to užili. Už čtvrt hodiny před oficiálním startem tu stála fronta!  Tam byl čas si ověřit, že se jde opravdu jinudy, než bylo v minulých letech zvykem. A taky byl čas k diskusi, kterou trasu si vybrat. Pak už to frčelo!

Vyrazilo se svižným tempem, někdo si udělal i odbočku na vyhlídku u lomu Skála. U lanových překážek se vyblbli velcí i malí, někdo si dopřál chvilku klidu v krásně barevné hamace. Ale síly i tak postupně docházely, a tak není divu, že se na občerstvení snědla všechna gulášovka. To většinou pomohlo a už zase bylo dost energie nejen na chůzi, ale i na obdivné pohledy po kraji.

V cíli všechny potěšila sladká odměna, někdo zůstal na oběd, někdo i na chvíli posezení venku, na zmrzlinu. Je zajímavé, jak uťapkané děti rázem ožily . Při řádění na hřišti už nebylo ani poznat, že za sebou nějaký pochod mají.

Tady je několik faktů tohoto ročníku:

Startem prošlo 469 účastníků

Snědlo se 70 litrů polévky

Nejrychlejšími účastníky byli Lukáš Kestřánek a Martin Bejšovec, kteří nejdelší 15kilometrovou trasu doslova proběhli. Jejich čas byl 1hodina a 50 minut. Kdo to nechce přepočítávat, tak tomu to řekneme: v tom našem kopečkově měli průměrnou rychlost 7,3 min / km.

Velkým lákadlem byla jízda na konících z Farmy černobílých zvířátek Týnčany @farmacbzviratektyncany

Pohověli jste si v barevných závěsných lehátkách – hamakách – https://www.facebook.com/Blbinyvenku/

Ještě připomínáme naši soutěž o volné vstupenky na diskotéku, která bude v pátek 13.5. Stačí do konce měsíce zveřejnit fotky z pochodu pod #Horydolypocepice2022. Ze zaslaných fotek vybereme 2 výherce.

 

Hory doly Počepice na Facebooku

Zítra startujeme! Od 9-12 hodiny z areálu U Radešínka

Počasí je objednané, gulášovka se vaří, trasa se značí,
přípravy vrcholí. Tak přijďte na hezkou procházku. Nemusíte jezdit nikam daleko
– stačí jen vylézt na ty naše okolní kopečky a rozhlédnout se, jak je tu u nás krásně.
Přijďte si to užít s námi!

Připravena bude gulášová polévka přímo z kotlíku, bude možné si opéct buřtík na ohni a na závěr pochodu oběd za zvýhodněnou cenu 100Kč. 120g Vepřový plátek s rýží a perníková pochoduka pro každého pochodníka. Těšíme se na Vás.

Pojďte se projít! facebook událsto zde: https://fb.me/e/1e6vItPiU

Většina z nás si dala nějaké novoroční předsevzetí. Většinou chceme dodržovat zdravý životní styl, více se hýbat a mít víc času pro své blízké. A většinou to dopadá stejně: prvotní úderné odhodlání slábne, pohodlnost nás přemáhá, vůli postupně ztrácíme. Pak je nám to – většinou – při další roční rekapitulaci líto.

Aby to letos ale takhle nedopadlo, tak vás chceme jarně povzbudit a srdečně pozvat na sobotní vyhlídkový pochod Hory doly Počepice. Je tradičně organizován rodinou Hejhalových a startuje se od jejich areálu „U Radešínka“. Jedná se o akci v regionu známou, tradiční. Letos je to již třetí 13. ročník.

Třetí 13. ročník?? Co má tohle znamenat? O vysvětlení jsme požádali jednoho ze zakladatelů rodinné firmy, Pavla Hejhala staršího.

S myšlenkou místního pochodu, který stmeluje aktivní lidi a ukazuje krásy Sedlčanska jsme přišli už před 15 lety. Jedná se o dubnový pochod přes místní kopce. Největší účast byla na 12.ročníku v roce 2019, kdy Počepice slavily 800 let výročí založení. Vzhledem ke krásnému počasí, které je při takovéhle akci hodně důležité, dorazilo téměř 800 účastníků.

Další, 13.ročník měl být v roce 2020. Akce měla být dobročinná – celý výtěžek startovného jsme chtěli věnovat na konto Monice Bartoňové z Milevska. Trpí roztroušenou sklerózou a my jí chtěli finanční podporou alespoň trochu usnadnit její léčbu. Bohužel se covidovalo, takže z akce sešlo. Myšlenky na pomoc jsme se ale vzdát nechtěli, tak jsme uskutečnili alespoň pochod virtuální, a tak nějaké penízky k Monice přeci jen doputovaly.

13.ročník číslo dvě měl proběhnout vloni. Situace ale byla stejně covidově nepříznivá, takže nezbývalo, než se zase přizpůsobit a akci zrušit. O to víc se těšíme na tu akci letošní. Do třetice se už konečně uskuteční, tak si to pojďme společně užít!

Ti, kdo už akci znají, tak vědí, že je to akce moc hezká. Zůstáváte u ověřených věcí, nebo chystáte letos něco nového?

V letošním roce jsme rozšířili trasy: máme celkem tři, pro každého něco. Máme trasu krátkou, „kočárkovou“, která má jen 8,5 km. Další trasy mají 12 a 15 km. Všechny vedou přes stanoviště s občerstvením, aby maminky kvůli přípravě svačin nemusely dřív vstávat.

Jinak průběh se nemění: start je mezi 9 a 12 hodinou a určitě se tam setkáte se spoustou známých. Pro samé povídání si ani nevšimnete, do jakých kopců se vyšplháte a už je tu občerstvení. Dobře posilněni se pokocháte malebnou krajinou, uděláte pár fotek, porozjímáte nad tou krásou a už jste v cíli. Letos vedou trasy přes Pivovarskou horu, Skuhrovský vrch, Výřici, Počepickou horu a Radešín.